Rada Osiedla Szkoła Kościół Przedszkole ZS Strzelec Forum
Strona Główna

znak słupek znak słupek

 

Rzeszowski Domu Kultury Filia "Staroniwa"

Rzeszowski Domu Kultury informuje, że od dnia 1 stycznia 2018 r. funcję kierownika Rzeszowskiego Domu Kultury Filia Staroniwa, Zwięczyca, Widokowa, Krynicka, pełni Pani Matylda Przepióra.
telefon: 509 263 568
matylda.przepiora@rdk.rzeszow.pl

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


RRzeszowski Dom Kultury filia Staroniwa serdecznie zaprasza na charytatywny Koncert Kolęd który odbędzie się w ramach akcji "Styczeń z Kolędą. Rzeszowski Dom Kultury dla Darii" Koncert na Osiedlu Staroniwa odbędzie się 12 stycznia 2020 r. w Kościele pw. Narodzenia NMP w Rzeszowie (ul. Staroniwska 78). Podczas koncertu wystąpią instruktorzy i uczestnicy zajęć Rzeszowskiego Domu Kultury filii: Staroniwa, Krynicka, Miłocin, Przybyszówka, Widokowa oraz Zwięczyca. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka dobrowolnych datków do puszek na rzecz Darii, które w całości przeznaczone zostaną na rehabilitację, wizyty lekarskie oraz turnusy rehabilitacyjne dziewczynki. 5-letnia Daria z Rzeszowa jest dzieckiem bardzo radosnym, zawsze uśmiechniętym oraz ciekawym świata. Jest niepełnosprawną dziewczynką, u której zdiagnozowano opóźnienie rozwoju psychomotorycznego, ogólną wiotkość, oczopląs oraz ataksję (niezborność ruchową czyli zespół objawów określających zaburzenie koordynacji ruchowej ciała). Ze względu na zaburzenia równowagi dziewczynka przemieszcza się poprzez raczkowanie.
Serdecznie zapraszamy.
-- Matylda Foltyn

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Wieczór kolęd 28.12.2014 r."

Niezwykle piękny i klimatyczny Wieczór kolęd odbył się 21 stycznia w Rzeszowskim Domu Kultury filia Staroniwa. Hasło przewodnie koncertu brzmiało Styczeń z Kolędą, Rzeszowski Dom Kultury dla Mikołaja. Mikołaj ma osiem lat i cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Na co dzień jest uśmiechniętym i radosnym chłopcem, który spędza kilka godzin dziennie na rehabilitacji ruchowej i edukacyjnej. Zamiast bawić się na placu zabaw walczy o samodzielność na salach rehabilitacyjnych. Wszystko to sprawia, że życie małego Mikołaja i jego rodziców to ciągła walka z chorobą oraz zbieranie funduszy na rehabilitację i potrzebny sprzęt. Podczas koncernu odbyła się zbiórka pieniędzy, które zostały przelane na subkonto fundacji, której podopiecznym jest Mikołaj.Wśród licznie zgromadzonej publiczności zagościli: Mikołaj z mamą, Pani Maria Balawejder- Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 w Rzeszowie, ksiądz wikariusz Andrzej Tokarz , Pan Waldemar Wywrocki- Radny Miasta Rzeszowa oraz Pan Julian Jaworski- Przewodniczący Rady Osiedla Staroniwa.
W wypełnionej do ostatniego miejsca sali wystąpili uczniowie, absolwenci oraz instruktorzy z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Staroniwa i Krynicka: Sylwia Fudali, Paula Szczałuba, Daria Urbańska, Julia Tylutki, Angelo Kowalski, Maja Wojnarowska, Oliwia Wilk, Gabriela Paszkowska, Ola Scriven, Zosia Chylińska, Hanna Klimak, Karolina Górecka, Franek Fura, Julia Barć, Iwona Maziarek, Mateusz Fidler, Kinga Bajor, Julia Maziarz, Natalia Cieplak, Amelia Bigdoń, Szymon Chyliński, Kasia Niedziałek, Dorota Niedziałek, Joasia Niedziałek. Instruktorzy Rzeszowskiego Domu Kultury, którzy przygotowali koncert: Elżbieta Kłosowicz, Marta Kopeć oraz Marcin Sopel, również pochwalili się swoimi artystycznymi zdolnościami.
Wszystkich zapraszamy do pomocy, czynienia dobra i wsparcia leczenia Mikołaja.
Wszelkich wpłat można dokonywać na Subkonto Mikołajka w Fundacji „Zdążyć z Pomocą” 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 Tytułem: 13526 - Krysztofowicz Mikołaj Krzysztof - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Kilka zdjęć z tego "Wieczora kolęd" - 21 styczeń 2018 r."Spotkanie Seniorów" 2014 r.

Rzeszowski Domu Kultury Filia "Staroniwa" zorganizował "Spotkanie Seniorów" w dniu 15 listopada 2014r. Spotkanie to zaszczycił swoją obecnością Pan Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, wraz z małżonką. Pani Kierownik DK na Staroniwie Urszula Szpila, przywitała wszystkich gości, następnie Pan Prezydent wyraził podziękownaie z zaproszenia i podzielił się informacjami dotyczącymi rozwoju miasta Rzeszowa i naszej dzielnicy i osobistymi wpomnieniami. Poczęstunek gości zorganizował Dom Kultury. W programie były występy artystyczne dzieci z Rzeszowskiego Domu Kultury Filia "Staroniwa". Dzieci były trochę onieśmielone występując przed tak znakomitymi gośćmi. Następnie wystąpił zespół satyryczny działający przy Uniwersytecie Trzeciego wieku URz. Po występach zaproszeni goście, wraz z uczestnikami spotkania wykonali kilka pamiątkowych fotografii.
Na zakończenie spotkania odbyła się zabawa taneczna z zespołem "Boskie Torsy".

Kilka zdjęć z tego "Spotkania Seniorów" - 15 listopad 2014 r."Gala Taneczna" 2014 r.

23 kwietnia 2014 r. odbyła się trzecia edycja imprezy pod nazwą „Gala Taneczna” z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, organizowanej dla mieszkańców Rzeszowa.

W programie koncertu wystąpiły 22 zespoły taneczne w skład, których wchodzi ok. 350 osób w przedziale wiekowym od 4 do 25+ lat działające w Rzeszowskim Domu Kultury na filiach: „Staroniwa”, „Krynicka”, „Widokowa”, „Budziwój”, „Zwięczyca”; prezentujące swoje umiejętności nabyte podczas zajęć z instruktorami.

Celem przedsięwzięcia jest zarówno włączenie się do ogólnoświatowego święta jakim jest obchodzony już prawie od trzydziestu lat „Międzynarodowy Dzień Tańca”, jak również promocja amatorskiego środowiska tanecznego. „Gala Taneczna” jest wydarzeniem cieszącym się dużym powodzeniem i gromadzącym licznie zainteresowane nim osoby pochodzące z różnych środowisk naszego regionu. Galę oglądało 350 widzów, (tyle mogła pomieścić sala widowiskowa), ale zapotrzebowanie na bilety było bardzo duże. Chętnych do obejrzenia gali było 2,5 razy więcej osób.

Kilka zdjęć z tej "Gali Tanecznej" - 23 kwietnia 2014 r.


"TŁUSTY CZWARTEK" 2014 r.

Rzeszowski Dom Kultury filia "Staroniwa" zorganizował w dniu 27 lutego 2014 r. dla mieszkańców naszego osiedla "TŁUSTY CZWARTEK"
Mieszkańców Staroniwy i zaproszony gości powitała Pani Dorota Bacherk, która prowadziła całe spotkanie. Na początku grą na pianinie popisywały się pianistki z zajęć nauki gry na pianinie w Rzeszowskim Domu Kultury filia Staroniwa prowadzonych przez P. Elżbietę Kłosowicz. Następnie wystąpiła Kapela ludowa "Słociniacy" z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Słocina, która zagrała kilka znanych i wesołych utworów muzycznych. Panie ze Związku Emerytów Rencistów w Połomii podczas bardzo "wesołego" występu, który rozbawił widzów do łez. Panie były pięknie przebrane i ich występ bardzo wszystkim się podobał. Po występach, wszyscy uczestnicy mogli poczęstować się pączkami, chrusten, kawą, herbatą. Cały czas przygrywał zespół muzyczny "Słociniacy", więc uczestnicy rozpoczęli tańce. W takiej miłej atmosferze bawiliśmy sie do godziny 20.00.
W tym spotkaniu gościnnie uczestniczyła również prawie cała Rada Osiedla z Przybyszówki na czele z Przewodniczącym Panem Januszem Micałem, oraz Koło Gospodyń ze Zwięczycy. W zastępstwie za P. Dyrektor Rzeszowskiego Domu Kultury (chora), przybyła jej córka P. Aleksandra Cieśla.

Kilka zdjęć z tego spotkania "Tłusty czwartek" 27 luty 2014 r.


W Domu Kultury na Staroniwie z pomieszczenia korzyta również Rada Osiedla Staroniwa. W tym miejscu odbywają się wszystkie spotkania, zebrania mieszkańców Staroniwy. Obecnie Domem Kultury w Staroniwie Filia RDK zarządza kierownik Pani Matylda Przepióra. W DK na Staroniwie prowadzona jest ożywiona działalność kulturalna wśród dzieci i młodzieży, zajęcia w czasie ferii zimowych jak w czsie wakacji.