Rada Osiedla Szkoła Kościół Przedszkole Os.Dom Kultury ZS Strzelec
Strona Główna

Forum

Miejsce na Twoją wypowiedź     na temat naszej dzielnicy.

Zaczynamy przypominać część Rzeszowa


W 2014 roku wykonano na Staroniwie pierwszy klomb, przy dawnej zajezdni autobusu numer 34, przy ul. Staroniwskiej. Może UM Rzeszowa zacznie upiększać nasze osiedle. Poniżej ten klomb, który za rok będzie wyglądał bardziej okazale.


W miesiącu czerwcu i lipcu 2003 roku wykonano na część ul. Staroniwskiej, chodnik na odcinku ok. 280 m. Jest to pierwszy chodnik wykonany na tej ulicy od prawie 40 lat.
Cała ulica Staroniwska ma 1850 m długości. W miesiącu kwietniu 2004 roku rozpoczęto budowę chodnika od Al. Witosa do ODK Staroniwa, oraz pozostały odcinek od ul. Potokowej do granic miasta. Naprawiono również część ul. Staroniwskiej. Wykonano uliczną sygnalizację świetlną na przejściu pieszym przy SP nr 14, o którą monitowaliśmy od kilku lat.
Główna ulica naszego osiedla zaczyna przypominać ulicę wojewódzkiego miasta Rzeszowa, chociaż chodnik jest po jednej stronie.
Wymieniono przystanek MPK przy szkole, na taki które widzi się w centrum Rzeszowa. Drugi taki przystanek - nowego typu zainstalowano przed wjazdem na ul. Witosa. W roku 2005 zainstalowano również nowy przystanek w pobliżu ul. Potokowej.
Zainstalowano na osiedlu pierwszą kamerę, która monitoruje ruch w pobliżu przystanku na starej zajezdni autobusu nr 34.
Staroniwa to ekstra osiedle! Byłam tam dzisiaj i jestem pod wrażeniem atmosfery jaka tam panuje. Znalazłam tam długo szukany spokój.
2002-10-14

  Ewa ......

Mieszkam tu od 13 lat. Jestem pod wrażeniem tej wspaniałej atmosfery. Bardzo polubiłam od pewnego czasu nasze chodniki, ale jeszcze nie wszędzie one są !! np: na ulicy Kowalskiej. !! Zauważyłam, że nasze osiedle się rozbudowuje, np: pracownia komputerowa w szkole nr 14 i cafejka internetowa, bloczki rotacyjne i nowo powstały most i zakład fryzjerski, do którego zachodzą tylko kobiety. Przydałaby nam się jeszcze pływalnia, kręgielnia, restauracja, biblioteka, stadion sportowy, na ktorym by grała Gancarzówka-Staroniwa (od razu znalazłaby się w I lidze).
2004-02-12

  Kasia. B.


Witam. Mam propozycję. Może by tak rozbudować stronę o wiadomości turystyczne które mieszkańcy Staroniwy zamieszczaliby ze swoich wojaży po świecie (relacje, zdjęcia, różne informacje). Można by zrobić od czasu do czasu wystawę ciekawych zdjęć, prelekcje itd. Myślę że sporo osób co roku wybiera się w ciekawe rejony Europy czy świata i można by się wymieniać informacjami. Proszę o odpowiedź i udzielenie informacji kto tworzy tą stronę.
Gratuluję inicjatywy
2005-02-07

  Andrzej Juda


W pierwszej połowie lat 90 -ątych w naszej parafii na Staroniwie pracował jako wikariusz ksiadz Edward Ryfa . Pamietam go dobrze byłem u niego ministrantem - organizował nam wycieczki wyjazdy pomógł zdobyć miejsce na pielgrzymkę do Częstochowy kiedy przyjechał Papież w 91roku. Jako , że pracuję w mediach ze smutkiem przyjąłem tę wiadomośc Polskiej Agencji Prasowej - wieczór 2 marca 2005r.

Z Czad-u. Napad na polskiego misjonarza

W Czadzie doszło do napadu na polskiego misjonarza. Ksiądz Edward Ryfa- ciężko ranny- został przetransportowany do szpitala. Według miejscowych źródeł, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Do ataku doszło w okolicy miejscowości Baili, około 200 kilometrów od stolicy kraju, Ndżameny. Nieznani sprawcy ostrzelali samochód misjonarza, w którym znajdowało się sześć osób. Na razie nie są znane powody ataku. Wiele jednak wskazuje na to, że chodziło o zwykły napad, gdyż napastnicy zrabowali wszystko, co mieli ze sobą pasażerowie samochodu. Ksiądz Edward Ryfa pracuje w Czadzie od 9 lat. W kraju tym pracuje obecnie około 20 misjonarzy z Polski.
iar/kai/km/dyd 20:42 02/03/2005

   Bartek Wisz

Pięknieje nam Staroniwa z dnia na dzień. Coraz więcej ładnych i zadbanych domów z pięknymi ogrodami. Uroku dodają Staroniwie górki i doliny a także Mikośka o którą winniśmy dbać, bo choć mała jest piękna. Serdecznie pozdrawiam mieszkańców Staroniwy z drugiego końca Polski a w sposób szczególny naszych dobrych duszpasterzy.

16 marca 2006 09:03

Krajowa Komisja Rewizyjna NSZZ "Solidarność"

znak kontakt

Informację można przesyłać na adres e-mail: staroniwarz@poczta.onet.pl

Rozkład jazdy autobusu nr 34
Rozkład jazdy autobusu nr 35