znak miś. znak miś. znak miś. znak miś. znak miś. znak miś.

Przedszkole nr 10


Rada Osiedla Szkoła Kościół Os.Dom Kultury ZS Strzelec Forum
Strona Główna

Własna strona internetowa:www.pp10.resman.pl (Aktualna, profesjonalnie wykonana)

Kilka zdjęć z występów naszych przedszkolaków na Carpathia Festival w czerwcu 2017 w Rzeszowie . ,  Publiczbe Przedszkole nr 10 przy ul. Staroniwskiej 45 zostało zarejestrowane 1.05.1958 r. w aktach Inspektoriatu Oświaty Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Rzeszowie jako Przedszkole nr 8 przy Szkole Podstawowej nr 14. 1.09.1962 r. zmieniono numer rejestracyjny przedszkola nr 8 na nr 10, a w lutym 1077 r. przeniesiono placówkę do wyremontowanego budynku "Starej Szkoły".
Dzisiaj prawie stuletni zabytkowy budynek wymaga ciągłej troski i nakładów finansowych na jego remont, a przepiękny ogród przypominający stary park, który przyciąga dzieci i ich rodziców z różnych rejonów Rzeszowa.
Misją placówko jest zapewnienie wszechstronnego, bezpieczeństwa i radosnego rozwoju wszystkim wychowankom. Dzieci mają możliwość samorealizacji, pracy z innymi, kreatywnego myślenia, działania, uczestnictwa w ciekawych zajęciach, odpowiedzialnych wyborów, wzajemnego szacunku, akceptacji i zaufania, zaangażowania w naukę , pracę i zabawę.

STAN OBECNY

Z dniem 1 września 2011 Przedszkole Publiczne nr 10 w Rzeszowie oraz Szkoła Podstawowa nr 14 im. Orląt Lwowskich tworzą Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4 w Rzeszowie. Dyrektorem zespołu jest Pani mgr inż. Maria Balawejder.
Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku od godziny 6.30 do 17.00. W przedszkolu funkcjonuje 5 oddziałów dla dzieci w wieku 3-6 lat.

MISJA PRZEDSZKOLA

-Zapewnienie wszechstronnego, bezpiecznego i radosnego rozwoju wszystkim wychowankom
-Traktowanie każdego dziecka indywidualnie i podmiotowo
-Sprawianie by dzieci czuły się bezpieczne, kochane, akceptowane, szczęśliwe, zdrowe i twórcze
-Przygotowujemy dzieci do przeżywania sukcesu oraz radzenia sobie z porażkami

ZA DZIAŁANIA PRIORYTETOWE UWAŻAMY :