znak pszcz. znak pszcz. znak pszcz. znak pszcz. znak pszcz. znak pszcz.

Rada Osiedla

Szkoła Kościół Przedszkole Os.Dom Kultury ZS Strzelec Forum
Strona Główna


Statut Rady Osiedli w Rzeszowie
Skład Rady Osiedla Staroniwy na obecną kadencję


W dniu 4 września 2022 r. odbyły się "Piknik Rodzinny". Piknik odbył się terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 na Staroniwie. W pikniku tego roku wzięło udział bardzo dużo rodziców z małymi dziećmi, co widać na zdjęciach poniżej.
Pogoda w tym dniu dopisała. Od godz. 14.30 do godziny 18.30.
Dzieci mogły korzystać z dmuchanych zamku - zjeżdżalni dla maluchów, oraz karuzeli. Wykonywane były również "szalone makijaże", z których korzystało dużo dzieci, przeważnie dziewczynki ale i chłopcy też lubili się malować.
Było też stoisko gdzie pani uczyła dziewczynki wykonywać różne przewieszki, bransoletki, breloczki itp., i zaplatać fantazyjne warkoczyki
Na stoiskach w strefie kreatywnej odbywały się warsztaty plastyczne, malowanie buziek. Była też foto-budki gdzie do zdjęcia można było zakładać różne kapelusze, czapki a nawet maski.
Na stoiku z symulatorem sterowania lotem samolotu, które cieszyło się dużym zainteresowaniem, nie tylko chłopców.
Na stoisku dla detektywów można było zapoznać się jak odtwarza się znaki pozostawiana przez dotyk ręki - linii papilarnych na różnych przedmiotach, co pozwala wykryć sprawców różnych przestępstw.
Całą uroczystość prowadziła, bardzo sprawnie, pani animator, pięknie przebrana, która organizował różnego rodzaju zabawy, konkursy i obdarowywała dzieci różnymi nagrodami za zwycięstwa. Cały czas na bawiące się dzieci były puszczane dymy, które bardzo podobały się najmłodszym dzieciom, oraz bardzo dużo baniek mydlanych, za którymi uganiały się maluchy. Rada Osiedla częstowała każdego chętnego, ciastkiem i butelka wody mineralnej.
Organizatorzy Dni Osiedla to: Osiedlowy Dom Kultury Staroniwa - Filia Rzeszowskiego Domu Kultury, Rada Osiedla Staroniwa, oraz Zespół SP nr 4 na Staroniwie,
Piknik ten zabezpieczał ratownik medyczny, który tego roku nie miał okazji do interwencji. Również nad spokojnym przebiegiem pikniku czuwała też Straż Miejska i Policja. Dziękujemy tym służbom.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z "Pikniku Staroniwskiego" w 2022 r.