znak pszcz. znak pszcz. znak pszcz. znak pszcz. znak pszcz. znak pszcz.

Rada Osiedla

Szkoła Kościół Przedszkole Os.Dom Kultury ZS Strzelec Forum
Strona Główna


Statut Rady Osiedli w Rzeszowie
Skład Rady Osiedla Staroniwy na obecną kadencję


W dniu 12 września 2021 r. odbyły się tradycyjnie Dni Osiedla Staroniwy - jako "Piknik Staroniwski". Po rocznej przerwie spowodowaną pandemią, piknik odbył się tradycyjnie na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 na Staroniwie, z zachowaniem wymaganych w tym okresie obostrzeń sanitarnych.
Pogoda w tym dniu dopisała, nie było deszczu. Od godz. 14.30 do godziny 18.30. W związku z obostrzeniami nie było występów dzieci z przedszkola, ani zespołów z Domu Kultury.
Do końca pikniku dzieci mogły korzystać z dmuchanych zamku - zjeżdżalni dla maluchów, oraz karuzeli. Wykonywane były również "szalone makijaże", z których korzystało dużo dzieci, przeważnie dziewczynki ale i chłopcy też lubili się malować.
Było też stoisko gdzie pani uczyła dziewczynki zaplatać fantazyjne warkoczyki
Na stoiskach w strefie kreatywnej odbywały się warsztaty plastyczne, malowanie buziek i fotobudki z gadżetami.
Całą uroczystość prowadził, bardzo sprawnie, animator, który organizował różnego rodzaju zabawy, konkursy i obdarowywał dzieci różnymi nagrodam za zwycięstwa a pozostałe dzieci dostawały drobne upominki. Każde dziecko uczestniczące w tym pikniku otrzymało drobny upominek, poczęstunek.
Dzieci występujące na tym pikniku częstowane były wodą, napojami, sokami, ciastkami, cukierkami.
Członkowie Rady Osiedla Staroniwa zachęcali uczestników do głosowania za zadania zgłoszone przez mieszkańców, do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 r.
Organizatorzy Dni Osiedla to: Osiedlowy Dom Kultury Staroniwa - Filia Rzeszowskiego Domu Kultury, Pracownicy Zespołu SP nr 4 na Staroniwie, Osiedlowego Domu Kultury na Staroniwie, oraz członkowie Rady Osiedla, zapewnili sprawną organizację całej imprezy za co Rada Osiedla, w imieniu mieszkańców, bardzo Im dziękuje. Piknik ten zabezpieczali ratownicy medyczni, którzy tego roku nie mieli okazji do interwencji, im również dziękujemy.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z "Pikniku Staroniwskiego" w 2021 r.