znak pszcz. znak pszcz. znak pszcz. znak pszcz. znak pszcz. znak pszcz.

Rada Osiedla

Szkoła Kościół Przedszkole Os.Dom Kultury ZS Strzelec Forum
Strona Główna


Statut Rady Osiedli w Rzeszowie
Skład Rady Osiedla Staroniwy na obecną kadencję


W dniu 2 czerwca 2019 r. odbyły się tradycyjnie Dni Osiedla Staroniwy - jako "Piknik Staroniwski". Również tegoroczne nasze święto odbyło się głównie w jednym dniu tj. w niedzielę. Piknik odbył się na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 na Staroniwie.
Pogoda w tym dniu dopisała, nie było deszczu, było nawet upalnie. Od godz. 12-tej rozpoczęły się turnieje: tenisa stołowego, turniej piłki.
O godzinie 13:00 oficjalnie rozpoczęto piknik. Pani Matylda Przepióra z Rzeszowskiego Domu Kultury Filia Staroniwa, przywitała przybyłych gości, oraz wszystkich uczestników Pikniku. Wszystkich uczestników przywitał również Przewodniczący RO na Staroniwie J. Jaworski, życząc im wspaniałej zabawy i udanych występów, popisów i z okazji Dnia Dziecka życzył wszystkim dzieciom sukcesów w nauce, zdrowia i przyjemnej zabawy. Następnie odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom turnieju tenisa stołowego.
Po rozdaniu nagród, rozpoczęły się występy dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 na Staroniwie, oraz z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Staroniwa. Po występach dzieci, którym przyglądali się rodzice i dziadkowie, nastąpiło rozdanie nagród dla Zwycięzców Turnieju Piłki Nożnej, dla najlepszych drużyn i najlepszych piłkarzy.
O godz. 14:35 Rozpoczął się Konkurs Piosenki Turystycznej i równolegle odbywał się :Bieg dla przedszkolaków z Pancernikiem, oraz "Bieg Sztafety dla dzieci 7+ wraz z Rodzicami" i następnie rozdano nagrody dla zwycięzców tego biegu.
Następnie dzieci brały udział w różnego rodzaju zabawach, konkursach za udział w których otrzymywały nagrody. O godz. 16.15 odbył się pokaz Rzeszowskiego Klubu Sportów Walki "System". Dużym zainteresowanie dzieci cieszyły się pokazy doświadczeń fizycznych prowadzony przez przedstawiciela "Latająca szkoła".
Do godziny 20-tej dzieci mogły korzystać z dmuchanych zamku - zjeżdżalni dla maluchów, oraz trampoliny. Wykonywane były również "szalone makijaże", z których korzystało dużo dzieci, przeważnie dziewczynki ale i chłopcy też lubili się malować.
Na stoisku "Wkręceni w zdrowie można było pokosztować zdrowe wykonywane na bieżąco owocowe koktaile, posłuchać konsultacji żywieniowych, oraz skosztować przepyszne muffinki.
Było również stoisko szkoły językowej "Englisch Club" - gdzie odbywały sie zabawy dla dzieci w języku angielskim i hiszpańskim.
Na stoiskach w strefie kreatywnej odbywały się warsztaty plastyczne, malowanie buziek i fotobudki z gadżetami. W strefie CHILL były leżaki, różne gazety do poczytania.
Równocześnie odbywał się Turniej Szachowy, który prowadził Pan Roman Wąsik. Po zakończeniu nastąpiło rozdanie nagród dla zwycięzców tego turnieju. Całą uroczystość prowadził, bardzo sprawnie, animator.
W całej uroczystości uczestniczyło dużo mieszkańców naszego osiedla, którzy oglądali występy swoich pociech, często towarzyszyły im ich rodzice, oraz dziadkowie młodych artystów. Duży zainteresowaniem cieszyły się różne stoiska, które były na tym pikniku. Dzieci występujące na tym pikniku częstowane były wodą, napojami, sokami, ciastkami.
Organizatorzy Dni Osiedla to: Osiedlowy Dom Kultury Staroniwa - Filia Rzeszowskiego Domu Kultury, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Rzeszowie im. Orląt Lwowskich i Rada Osiedla Staroniwa.
Pracownicy Zespołu SP nr 4 na Staroniwie, Osiedlowego Domu Kultury na Staroniwie, oraz członkowie Rady Osiedla, zapewnili sprawną organizację całej imprezy za co Rada Osiedla, w imieniu mieszkańców, bardzo Im dziękuje. Dziękuje również Straży Miejskiej, oraz Policji. Służby dyskretnie dozorowały naszą imprezę na której panował wzorowy porządek i spokój. Piknik ten zabezpieczali ratownicy medyczni, którzy tego roku nie mieli okazji do interwencji, im również dziękujemy.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z "Pikniku Staroniwskiego" w 2019 r.